Svečana akademija povodom 40. godina postojanja i rada Sportsko-kulturnog centra ”Obrenovac” Povodom 40 godina rada i postojanja Javnog preduzeća Sportsko-kulturni centar ”Obrenovac” , u petak, 7. oktobra održana je svečana akademija. Doađaju su prisustvovali predstavnici Gradske opštine Obrenovac.

0

 

Javno preduzeće Sportsko-kulturni centar ”Obrenovac” počelo je sa radom 8. oktobra 1982. godine, a tokom protekle 4 decenije, u ovoj ustanovi odigrani su mnogobrojne predstave, nedeljne izložbe, izložbe i koncerti, izložbe, filmske manifestacije, izložbe i koncerti. najvažniji sportski događaji.Na samom početku svečane akademije, prikazan je film o istoriji ove ustanove, nakon čega se prisutnima obratio direktor Javnog preduzeća Sportsko-kulturni centar ”Obrenovac” Dušan Mitrović.

– Na svečanoj akademiji, setimo se samih početaka Doma kulture, ali setimo se i nekih ljudi, koji su zaista službeni za ovo velelepno zdanje. Takođe, na ovom događaju predviđeno je učenje plaketa onima, koji su nam značili svih ovih 40 godina. Takođe, organizovan je i kulturno-umetnički program, gde će naši prijatelji iz beletskog studija imati svoj nastup, kao i naši prijatelji iz KUD-a TENT, koji su pripremili nastupiti za ovaj događaj. Na ovoj svečanosti, nastupi i glumci našeg pozorišta, koji će ovim prilikom izvesti kompozicije koje su obeležile početak Doma kulture i koje su bile deo događaja organizovanog povodom otvaranja – pokretanja Misije.

Izvor: Obrenovac

Ostavite komentar

Pošaljite vest